Jak se k nám dostanete (Stezka krušnohorských pověstí)

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora.

Lanovkou

Z centrálního parkoviště Skiareálu a Trailparku Plešivec v obci Merklín - Pstruží. Ve Pstruží je hlavní nástupní stanice na horu Plešivec (1028 m.n.m.). Lanovou dráhou se dostanete na Plešivec a zde po cca. 300 m začíná Stezka krušnohorských pověstí.

Autem

Buď přímo na Plešivec (jsou zde menší parkoviště). Nebo přímo do Pstruží (Merklín) na centrální parkoviště Skiareálu a Trailparku Plešivec a následně lanovkou na horu Plešivec (1028 m.n.m.).

Pěšky

Buď centrálního parkoviště Skiareálu a Trailparku Plešivec v obci Merklín - Pstruží. Jedna možnost je po Plešivecké naučné stezce rovnou na Plešivec (náročný výšlap ze Pstruží) nebo Abertmským údolím přes Modesgrund a po úpatí Plešivce (lepší cesta).

Na kole

Buď lanovou dráhou (mimo zimní měsíce), která má i úchyt pro přepravu kol nebo horským kolem podobnou cestou jako turisté. Případně po silnici Pstruží - Pernink - Abertamy - Plešivec (1028 m.n.m.).Odkaz na další výlety (kolem Plešivce)